Anna Misiura
Zawsze dostępni pod @. Telefony służbowe przyjmujemy od 9.00 do 19.00.

Pobliskie wydarzenia

W tym roku w Trójmieście odbywa się mnóstwo wydarzeń zarówno rozrywkowych jak i kulturowych czy sportowych. Szczególne natężenie tego typu atrakcji jest w Gdańsku. Sprawdź imprezy, których nie można opuścić.

13 Fląder Festiwal

Na plaży tuż obok gdańskiego mola w dniach 17-18 czerwca 2016 odbędzie się 13 Fląder Festiwal, czyli festiwal muzyczny mający promować polską twórczość niezależną. Obecnie jest jednym z bardziej rozpoznawalnych wydarzeń tego typu. Łączy w sobie różne style muzyczne i co roku przyciąga coraz to większe rzesze turystów. To świetna okazja do posłuchania niesztampowej muzyki oraz do zapoznania się z twórczością oryginalnych, niespotykanych wykonawców. Co ciekawe artyści na fladrowej scenie mogą wystąpić tylko raz, co oznacza, że co roku spotkamy tam zupełnie inne wykonania.

Dźwięki Północy

Kolejne warte uwagi wydarzenie to Festiwal „Dźwięki Północy” w dniach 14-17 lipca, mający już swoje stałe miejsce w kulturalnym kalendarzu miasta. Podczas tych kilku dni prezentowani są najwybitniejsi artyści muzyki inspirowanej folklorem. Tylko tam usłyszycie wyjątkowe, niezwykle zróżnicowane wykonania ludowe z nutką nowoczesności. To niepowtarzalna podróż wśród dźwięków, rytmów, smaków i brzmień, podczas której tradycja spotyka się z nowoczesnością.

Alternatywą może być Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych, który odbywa się w Gdańsku w tych samych dniach.

Gdańsk Tatoo Konwent

Miłośnicy tatuaży i nie tylko koniecznie powinni udać się na Tatoo Konwent w dniach 23-24 lipca 2016. Już po raz ósmy w Gdańsku zagoszczą wybitni artyści, aby zaprezentować to co najlepsze ze świata tatuażu. Podczas tego weekendu zobaczycie mnóstwo wysokiej jakości prac tatuażystów reprezentujących różne style. Jednak oglądanie pracy artystów to nie wszystko, zaplanowano także rozbudowaną scenę artystyczną, liczne koncerty, pokazy i wystawy.

Gdańsk Dźwiga Muzę

Podczas tegorocznego lata w Gdańsku będzie miało miejsce mnóstwo wydarzeń muzycznych. Zasługującym na uwagę jest bez wątpienia ósma edycja Festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę w dniach 29-31 lipca. To 3 doby prawdziwie muzyczno- tanecznego święta, podczas których Plac Zebrań Ludowych zamienia się w miasteczko festiwalowe ze specjalnymi strefami tanecznymi, sceną muzyczną, graffiti, przygotowaną strefą relaksu oraz wieloma innymi zróżnicowanymi przestrzeniami. To jedyne przedsięwzięcie tego typu w Polsce oraz drugie w Europie. Podczas tych intensywnych dni odbędą się także warsztaty w namiotach tanecznych, po których swoje siły będzie można sprawdzić w walkach tanecznych odbywających się pod okiem profesjonalnych, zagranicznych sędziów.

Jarmark św. Dominika

O tej imprezie nie trzeba chyba wiele mówić. 23 dni wspaniałej zabawy, miliony gości, tysiące straganów, a to wszystko nieprzerwanie od lat. To jedna z największych atrakcji turystycznych gdańskiego sezonu letniego. Jest najstarszym i największym jarmarkiem w Polsce, a nawet jednym z największych na świecie. Sam fakt, iż rozpoczęcie jarmarku zapowiada 100 osób jednocześnie grających na największym i najcięższym bębnie świata robi wrażenie. Otwierają się kramy artystów, kolekcjonerów, rzemieślników i antykwariuszy, którzy przyjeżdżają do Gdańska z całego świata. Na stoiskach poza pamiątkami można znaleźć niezwykle rzadkie, stare, nietypowe, przedmioty, ale też nowoczesne wzornictwo, różnorodne smaki regionalne i egzotyczne, wypieki, sery, przetwory, nalewki i wiele innych. Co najważniejsze w całym mieście panuje przyjazna, pozytywna atmosfera, której nie sposób się oprzeć.

III Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne

Już 6 sierpnia 2016 obok Stadionu Energa Gdańsk będziecie mogli podziwiać ogromny pokaz fajerwerków. W powietrze zostanie wystrzelonych aż 7 tysięcy ładunków w towarzystwie pokazów laserowych oprawionych odpowiednio zsynchronizowaną aranżacją dźwiękową. Podniebny spektakl został podzielony na 3 części: Open Fire, International Fire oraz Final Fire. Choć będzie on widoczny z oddali, tylko na publiczność zgromadzoną w strefie widokowej czekają niezapomniane emocje. Pokaz fajerwerków będzie można oglądać z odległości ok. 150 metrów. Miejsc przygotowano dla 30 tysięcy osób. To jeden z największych pokazów tego typu w Europie. Takiego widowiska nie można przegapić. Bilety są dostępne już od 30zł.

Cropp Baltic Games

Niewątpliwie interesującym wydarzeniem jest także Baltic Games w dniach 12-14 sierpnia 2016, czyli trzy dni istnego szaleństwa, dwa skateparki i Party Tent, a w nim zabawa do rana. To jedyna okazja by zobaczyć popisy najlepszych zawodników skate i bmx z całego świata. Największe wydarzenie sportów ekstremalnych w kraju co roku przyciąga coraz więcej turystów. Dlaczego? Bo nie sposób się tu nudzić, poza pokazami deskorolkowymi i bmx przygotowano skim-board, mini rampy, skatepark dla widzów, konkursy z nagrodami, targi z ubraniami, koncerty i sprzętem i wiele innych atrakcji.

Wydarzeń jest wiele i są bardzo zróżnicowane. Od festiwali muzycznych, muzyczno-tanecznych, tatuażowych przez maratony, jarmarki do pokazów sportów ekstremalnych. Szykuje się niezwykle intensywne lato w Gdańsku, na którym nie może zabraknąć żadnego poszukiwacza przygód.

Więcej atrakcji znajdą Państwo na stronie www.Noclegowo.pl/atrakcje/gdansk/